| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 365.0 kcal / 1527.2 kJ |
| Protein | 7.0 g |
| Carbohydrates | 85 g |
| Sugar content in carbohydrates | 9.0 g |
| Fat | 7.0 g |
| Saturated fat content in fats | 0.8 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 2.6 g |
| Sodium | 0.7 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | |