| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 334.0 kcal / 1397.5 kJ |
| Protein | 4.4 g |
| Carbohydrates | 49.1 g |
| Sugar content in carbohydrates | 48.6 g |
| Fat | 13.4 g |
| Saturated fat content in fats | n.A. |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 0.5 g |
| Sodium | 0.2 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |