| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 550.0 kcal / 2301.2 kJ |
| Protein | 29.0 g |
| Carbohydrates | 22 g |
| Sugar content in carbohydrates | 1.0 g |
| Fat | 42.0 g |
| Saturated fat content in fats | 7.0 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 16.0 g |
| Sodium | n.A. |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | |