| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 484.0 kcal / 2,025.1 kJ |
| Protein | 6.1 g |
| Carbohydrates | 62.4 g |
| Sugar content in carbohydrates | 29.8 g |
| Fat | 22.7 g |
| Saturated fat content in fats | 12.9 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 2.9 g |
| Sodium | n.A. |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |