| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 472.0 kcal / 1,974.9 kJ |
| Protein | 5.8 g |
| Carbohydrates | 74 g |
| Sugar content in carbohydrates | 29.0 g |
| Fat | 17.0 g |
| Saturated fat content in fats | 7.1 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 1.0 g |
| Sodium | n.A. |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |