| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 359.0 kcal / 1,502.1 kJ |
| Protein | 23.3 g |
| Carbohydrates | 62.5 g |
| Sugar content in carbohydrates | 6.4 g |
| Fat | 0.0 g |
| Saturated fat content in fats | n.A. |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 8.0 g |
| Sodium | n.A. |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | |