| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 472.0 kcal / 1,974.9 kJ |
| Protein | 6.8 g |
| Carbohydrates | 36.1 g |
| Sugar content in carbohydrates | 25.1 g |
| Fat | 33.4 g |
| Saturated fat content in fats | 25.3 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 4.0 g |
| Sodium | 0.2 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | |