| Makronäringsämnen | |
|---|---|
| Energi | 260,0 kcal / 1 087,8 kJ |
| Protein | 1,2 g |
| Kolhydrater | 53 g |
| Sockerinehåll i kolhydraterna | 8,3 g |
| Fett | 3,8 g |
| Mättat-fett innehåll i fettet | 0,6 g |
| Andra | |
|---|---|
| Fiber | n.A. |
| Natrium | 0,5 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |