| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 250.0 kcal / 1,046.0 kJ |
| Protein | 7.0 g |
| Carbohydrates | 40.6 g |
| Sugar content in carbohydrates | 30.2 g |
| Fat | 3.3 g |
| Saturated fat content in fats | 0.4 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 12.7 g |
| Sodium | 10.6 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | |
| Vegetarian | |
| Nutri-Score | |
| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 250.0 kcal / 1,046.0 kJ |
| Protein | 7.0 g |
| Carbohydrates | 40.6 g |
| Sugar content in carbohydrates | 30.2 g |
| Fat | 3.3 g |
| Saturated fat content in fats | 0.4 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 12.7 g |
| Sodium | 10.6 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | |
| Vegetarian | |
| Nutri-Score | |