| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 324.0 kcal / 1,355.6 kJ |
| Protein | 8.0 g |
| Carbohydrates | 53.9 g |
| Sugar content in carbohydrates | 29.9 g |
| Fat | 7.5 g |
| Saturated fat content in fats | 1.9 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 3.4 g |
| Sodium | 0.2 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | |