| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 151.0 kcal / 631.8 kJ |
| Protein | 2.1 g |
| Carbohydrates | 32.8 g |
| Sugar content in carbohydrates | 21.1 g |
| Fat | 1.4 g |
| Saturated fat content in fats | 0.2 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 0.7 g |
| Sodium | 1.9 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | |
| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 151.0 kcal / 631.8 kJ |
| Protein | 2.1 g |
| Carbohydrates | 32.8 g |
| Sugar content in carbohydrates | 21.1 g |
| Fat | 1.4 g |
| Saturated fat content in fats | 0.2 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 0.7 g |
| Sodium | 1.9 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | |