| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 464,0 kcal / 1 941,4 kJ |
| Protein | 7,1 g |
| Carbohydrates | 71,4 g |
| Sugar content in carbohydrates | 32,1 g |
| Fat | 14,3 g |
| Saturated fat content in fats | 7,1 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | n.A. |
| Sodium | 0,3 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |