| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 487,0 kcal / 2 037,6 kJ |
| Protein | 7,1 g |
| Carbohydrates | 65,4 g |
| Sugar content in carbohydrates | 31,5 g |
| Fat | 21,9 g |
| Saturated fat content in fats | 14,6 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | n.A. |
| Sodium | 0,1 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | |