| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 227,0 kcal / 949,8 kJ |
| Protein | 3,5 g |
| Carbohydrates | 26 g |
| Sugar content in carbohydrates | 23,0 g |
| Fat | 12,0 g |
| Saturated fat content in fats | 7,7 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 0,8 g |
| Sodium | 0,0 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |