| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 435,0 kcal / 1 820,0 kJ |
| Protein | 8,7 g |
| Carbohydrates | 60,9 g |
| Sugar content in carbohydrates | 21,7 g |
| Fat | 21,7 g |
| Saturated fat content in fats | 19,6 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 21,7 g |
| Sodium | 0,4 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | |