| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 64.0 kcal / 267.8 kJ |
| Protein | 10.2 g |
| Carbohydrates | 54.4 g |
| Sugar content in carbohydrates | 37.0 g |
| Fat | 30.1 g |
| Saturated fat content in fats | 3.5 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | n.A. |
| Sodium | n.A. |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |