| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 216.0 kcal / 903.7 kJ |
| Protein | 6.1 g |
| Carbohydrates | 28 g |
| Sugar content in carbohydrates | 3.1 g |
| Fat | 8.4 g |
| Saturated fat content in fats | 2.4 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 2.4 g |
| Sodium | n.A. |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |