| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 489.0 kcal / 2,046.0 kJ |
| Protein | 7.2 g |
| Carbohydrates | 56 g |
| Sugar content in carbohydrates | 0.5 g |
| Fat | 25.0 g |
| Saturated fat content in fats | 8.7 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 6.6 g |
| Sodium | 0.6 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |