| Macronutrients | |
|---|---|
| אנרגיה | 503.0 ק׳ קלוריות / 2104.6 kJ |
| חלבונים | 5.0 g |
| Carbohydrates | 71 g |
| Sugar content in carbohydrates | 36.0 g |
| שומנים | 12.0 g |
| Saturated fat content in fats | 9.0 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | n.A. |
| Sodium | 0.1 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | |