| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 410.0 kcal / 1,715.4 kJ |
| Protein | 8.8 g |
| Carbohydrates | 56 g |
| Sugar content in carbohydrates | 40.0 g |
| Fat | 20.0 g |
| Saturated fat content in fats | n.A. |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 8.4 g |
| Sodium | n.A. |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |