| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 372.0 kcal / 1,556.5 kJ |
| Protein | 9.8 g |
| Carbohydrates | 59.8 g |
| Sugar content in carbohydrates | 24.8 g |
| Fat | 10.1 g |
| Saturated fat content in fats | 6.3 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 1.3 g |
| Sodium | 2.6 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | |