| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 432.0 kcal / 1,807.5 kJ |
| Protein | 3.3 g |
| Carbohydrates | 66.8 g |
| Sugar content in carbohydrates | 33.8 g |
| Fat | 15.8 g |
| Saturated fat content in fats | 14.7 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 4.8 g |
| Sodium | 0.0 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | |