| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 594.0 kcal / 2,485.3 kJ |
| Protein | 9.6 g |
| Carbohydrates | 44.2 g |
| Sugar content in carbohydrates | 31.0 g |
| Fat | 44.2 g |
| Saturated fat content in fats | 14.1 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | n.A. |
| Sodium | n.A. |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |