| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 341.0 kcal / 1,426.7 kJ |
| Protein | 51.7 g |
| Carbohydrates | 32.4 g |
| Sugar content in carbohydrates | 15.5 g |
| Fat | 4.5 g |
| Saturated fat content in fats | 1.7 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 11.4 g |
| Sodium | 1.1 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |