| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 558.0 kcal / 2,334.7 kJ |
| Protein | 31.2 g |
| Carbohydrates | 19.6 g |
| Sugar content in carbohydrates | 11.2 g |
| Fat | 41.2 g |
| Saturated fat content in fats | 3.3 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 7.5 g |
| Sodium | 0.5 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |