| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 545.0 kcal / 2,280.3 kJ |
| Protein | 14.5 g |
| Carbohydrates | 45.5 g |
| Sugar content in carbohydrates | 5.5 g |
| Fat | 33.0 g |
| Saturated fat content in fats | 9.8 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 5.0 g |
| Sodium | 0.5 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | |