| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 413.0 kcal / 1,728.0 kJ |
| Protein | 4.9 g |
| Carbohydrates | 49.9 g |
| Sugar content in carbohydrates | 20.9 g |
| Fat | 21.2 g |
| Saturated fat content in fats | 10.3 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 1.8 g |
| Sodium | n.A. |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |