| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 339.0 kcal / 1,418.4 kJ |
| Protein | 1.4 g |
| Carbohydrates | 60.8 g |
| Sugar content in carbohydrates | 44.2 g |
| Fat | 8.1 g |
| Saturated fat content in fats | 4.0 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 8.7 g |
| Sodium | 0.0 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | |
| Vegetarian | |
| Nutri-Score | |
| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 339.0 kcal / 1,418.4 kJ |
| Protein | 1.4 g |
| Carbohydrates | 60.8 g |
| Sugar content in carbohydrates | 44.2 g |
| Fat | 8.1 g |
| Saturated fat content in fats | 4.0 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 8.7 g |
| Sodium | 0.0 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | |
| Vegetarian | |
| Nutri-Score | |