| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 398.0 kcal / 1,665.2 kJ |
| Protein | 6.0 g |
| Carbohydrates | 52.5 g |
| Sugar content in carbohydrates | 40.0 g |
| Fat | 16.0 g |
| Saturated fat content in fats | 8.0 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 10.0 g |
| Sodium | n.A. |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |