| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 428.0 kcal / 1,790.8 kJ |
| Protein | 8.1 g |
| Carbohydrates | 48.1 g |
| Sugar content in carbohydrates | 1.1 g |
| Fat | 20.7 g |
| Saturated fat content in fats | 10.2 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 8.3 g |
| Sodium | 1.0 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | |