| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 515.0 kcal / 2,154.8 kJ |
| Protein | 4.2 g |
| Carbohydrates | 64.4 g |
| Sugar content in carbohydrates | 37.9 g |
| Fat | 25.7 g |
| Saturated fat content in fats | 23.2 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | n.A. |
| Sodium | 0.2 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |