| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 485.0 kcal / 2,029.2 kJ |
| Protein | 7.0 g |
| Carbohydrates | 62.9 g |
| Sugar content in carbohydrates | 24.0 g |
| Fat | 22.0 g |
| Saturated fat content in fats | 10.0 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 3.5 g |
| Sodium | 0.3 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |