| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 489.0 kcal / 2,046.0 kJ |
| Protein | 4.6 g |
| Carbohydrates | 58.9 g |
| Sugar content in carbohydrates | 42.9 g |
| Fat | 25.0 g |
| Saturated fat content in fats | 13.8 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 2.9 g |
| Sodium | 0.3 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |