| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 449.0 kcal / 1,878.6 kJ |
| Protein | 5.5 g |
| Carbohydrates | 55.7 g |
| Sugar content in carbohydrates | 0.1 g |
| Fat | 25.3 g |
| Saturated fat content in fats | 14.0 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 11.4 g |
| Sodium | 0.1 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | |