| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 317.0 kcal / 1,326.3 kJ |
| Protein | 10.1 g |
| Carbohydrates | 61.3 g |
| Sugar content in carbohydrates | 6.7 g |
| Fat | 2.7 g |
| Saturated fat content in fats | 0.8 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 3.3 g |
| Sodium | 6.4 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |