| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 535.0 kcal / 2,238.4 kJ |
| Protein | 9.5 g |
| Carbohydrates | 29 g |
| Sugar content in carbohydrates | 24.0 g |
| Fat | 39.0 g |
| Saturated fat content in fats | 26.0 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 14.0 g |
| Sodium | 0.0 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |