| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 444.0 kcal / 1,857.7 kJ |
| Protein | 9.3 g |
| Carbohydrates | 67 g |
| Sugar content in carbohydrates | 21.0 g |
| Fat | 14.0 g |
| Saturated fat content in fats | 2.9 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 6.4 g |
| Sodium | n.A. |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |