| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 463.0 kcal / 1,937.2 kJ |
| Protein | 7.0 g |
| Carbohydrates | 62.2 g |
| Sugar content in carbohydrates | 27.9 g |
| Fat | 20.1 g |
| Saturated fat content in fats | 17.2 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 2.9 g |
| Sodium | 0.2 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |