| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 306.0 kcal / 1,280.3 kJ |
| Protein | 3.1 g |
| Carbohydrates | 35 g |
| Sugar content in carbohydrates | 15.0 g |
| Fat | 6.3 g |
| Saturated fat content in fats | 3.1 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 50.0 g |
| Sodium | n.A. |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |