| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 446.0 kcal / 1,866.1 kJ |
| Protein | 5.0 g |
| Carbohydrates | 81 g |
| Sugar content in carbohydrates | 57.0 g |
| Fat | 11.0 g |
| Saturated fat content in fats | 9.6 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | n.A. |
| Sodium | 0.3 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |