| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 538.0 kcal / 2,251.0 kJ |
| Protein | 5.5 g |
| Carbohydrates | 50.4 g |
| Sugar content in carbohydrates | 47.3 g |
| Fat | 33.0 g |
| Saturated fat content in fats | 17.2 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 7.7 g |
| Sodium | 0.0 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | |
| Vegetarian | |
| Nutri-Score | |
| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 538.0 kcal / 2,251.0 kJ |
| Protein | 5.5 g |
| Carbohydrates | 50.4 g |
| Sugar content in carbohydrates | 47.3 g |
| Fat | 33.0 g |
| Saturated fat content in fats | 17.2 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 7.7 g |
| Sodium | 0.0 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | |
| Vegetarian | |
| Nutri-Score | |