| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 302.0 kcal / 1,263.6 kJ |
| Protein | 4.4 g |
| Carbohydrates | 24 g |
| Sugar content in carbohydrates | 23.8 g |
| Fat | 20.9 g |
| Saturated fat content in fats | 14.9 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | n.A. |
| Sodium | 0.1 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |