| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 504.0 kcal / 2,108.7 kJ |
| Protein | 6.7 g |
| Carbohydrates | 58 g |
| Sugar content in carbohydrates | 35.8 g |
| Fat | 26.5 g |
| Saturated fat content in fats | 23.6 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 2.9 g |
| Sodium | n.A. |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |