| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 353.0 kcal / 1,477.0 kJ |
| Protein | 7.8 g |
| Carbohydrates | 56.5 g |
| Sugar content in carbohydrates | 25.3 g |
| Fat | 10.7 g |
| Saturated fat content in fats | 5.8 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 14.4 g |
| Sodium | n.A. |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | |
| Vegetarian | |
| Nutri-Score | |
| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 353.0 kcal / 1,477.0 kJ |
| Protein | 7.8 g |
| Carbohydrates | 56.5 g |
| Sugar content in carbohydrates | 25.3 g |
| Fat | 10.7 g |
| Saturated fat content in fats | 5.8 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 14.4 g |
| Sodium | n.A. |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | |
| Vegetarian | |
| Nutri-Score | |