| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 517.0 kcal / 2,163.1 kJ |
| Protein | 6.8 g |
| Carbohydrates | 59.6 g |
| Sugar content in carbohydrates | 17.2 g |
| Fat | 28.0 g |
| Saturated fat content in fats | 12.8 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | n.A. |
| Sodium | n.A. |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | |