| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 507.0 kcal / 2,121.3 kJ |
| Protein | 5.0 g |
| Carbohydrates | 64 g |
| Sugar content in carbohydrates | 61.0 g |
| Fat | 25.0 g |
| Saturated fat content in fats | 15.0 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 2.4 g |
| Sodium | n.A. |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |