| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 510.0 kcal / 2,133.8 kJ |
| Protein | 5.0 g |
| Carbohydrates | 67 g |
| Sugar content in carbohydrates | 23.0 g |
| Fat | 25.0 g |
| Saturated fat content in fats | 15.0 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 2.3 g |
| Sodium | 0.4 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | |