| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 501.0 kcal / 2,096.2 kJ |
| Protein | 5.0 g |
| Carbohydrates | 62 g |
| Sugar content in carbohydrates | 42.0 g |
| Fat | 25.0 g |
| Saturated fat content in fats | 14.0 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 1.7 g |
| Sodium | 0.3 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | |