| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 481.0 kcal / 2,012.5 kJ |
| Protein | 7.0 g |
| Carbohydrates | 70 g |
| Sugar content in carbohydrates | 66.2 g |
| Fat | 20.1 g |
| Saturated fat content in fats | 8.5 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 3.8 g |
| Sodium | 0.5 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | |