| Macronutrients | |
|---|---|
| Energy | 377.0 kcal / 1,577.4 kJ |
| Protein | 31.2 g |
| Carbohydrates | 32.8 g |
| Sugar content in carbohydrates | 4.1 g |
| Fat | 12.5 g |
| Saturated fat content in fats | 4.7 g |
| Others | |
|---|---|
| Fiber | 10.9 g |
| Sodium | 0.2 g |
| Dietary information | |
|---|---|
| Vegan | n.A. |
| Vegetarian | n.A. |
| Nutri-Score | n.A. |